ברוכים הבאים לשבוע העיצוב מבית מרכז הבנייה הישראלי. הירשמו כעת על מנת להבטיח את מקומכם!

הרשמה לשבוע העיצוב ללא תשלום
הרשמה
לשבוע העיצוב – קהל פרטי
הכניסה ללא תשלום,רצוי להירשם בכדי לקבל מידע שוטף ממרכז הבנייה הישראלי

yes

להרשמה לקהל מקצועי לחצו כאן >>
הרשמה
לשבוע העיצוב – קהל פרטי הכניסה ללא תשלום,רצוי להירשם בכדי לקבל מידע שוטף ממרכז הבנייה הישראלי

yes

טיפים בבחירת גופי תאורה

עולם התאורה לבית התפתח רבות בשנים האחרונות תודות לשימוש בתאורת ה LED וכיום ניתן למצוא גופי תאורה מרהיבים במגוון צורות וגדלים ולמספר רב של שימושים.
משפחות רבות נכנסות לדירה חדשה כאשר לא נותר בכיסם מספיק תקציב לגופי תאורה איכותיים וחלקן נאלצות להישאר עם ה"פנדלים" בתקרה (חוטי חשמל עם בית נורה) או להתפשר על איכות גופי תאורה ירודה שדורשת תחזוקה, החלפה ועוגמת נפש.


ביקשנו להתייעץ עם לירן פורמן, מנהל השיווק של "קמחי תאורה" כדי שייתן מספר טיפים ומדדים בסיסיים שיסייעו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ברכישת גופי תאורה בהתאם לשיקולי איכות ויעילות כדי שתקבלו את התוצאה הטובה ביותר לביתכם.

 

  • הקדימו להתייעץ – מגוון האפשרויות הקיימות כיום בגופי תאורה (תאורה נסתרת, שקועה, מרחפת וכו') דורשת מאיתנו לתכנן את נקודות החשמל, המאור וסוג הקיר/תקרה (גבס אם צריך) מוקדם ככל האפשר כדי לא להגביל אותנו בסוג גוף התאורה אותו נרצה לבחור הן מבחינת ההכנות הנדרשות לקבלן והן מבחינת התקציב.

 

  • תכנון מוקדם חוסך כסף רב כיוון שהוא מקטין את ה"בלתי צפוי" מול קבלן החשמל בפרט ומול הקבלן הראשי בכלל. כאשר נגיע לקבלן החשמל טרום הביצוע עם מפרט התאורה אותו נרצה לביתנו (הכולל את סוג ההתקנה) נקבל מחיר סופי ללא שינויים ותוספות.

 

  • כמות אור מספקת היא עניין אינדיבידואלי – על בני הזוג להבין יחדיו "כמה אור" הם מבקשים לכל חלל בבית. תיאום הציפיות יסייע לבני הזוג בבחירת גוף תאורה הנכון ביותר לצרכיהם.

 

  • תאורת הLED הינה החסכונית ביותר ומכאן הופכת להיות נפוצה. אם זאת, כיום יש ספקים רבים המציעים תאורת LED וכדי להבין את ההבדלים העיקריים יש לבחון לעומק שני מדדים:

השפעת האור של הנורה על מראה הצבעים של האובייקט (CRI) - השאיפה שלנו היא לקבל תאורת LED עם איכות אור של נורת הליבון הפשוטה מפעם. תפקידנו כקונים לבדוק מול חנות התאורה את איכות הLED ע"י בדיקת הCRI: המטרה בין 80-100 CRI על מנת לקבל איכות מסירת צבע נדרשת.

מדד עוצמת האור -לומן (LM) – יחידת מידה פוטומטרית (בנורות LED נהוג שלא להשתמש במדידה בוואט). ככל שכמות ה"לומן" גבוהה כך גוף התאורה איכותי יותר.

 

קרדיט לתמונה VIBIAֹֹֹֹֹֹֹֹֹֹֹֹֹֹֹֹֹ

על בני הזוג להבין יחדיו "כמה אור" הם מבקשים לכל חלל בבית


תמונה: VIBIA

  • אור חם ואור קר – לכל חלל יתאים גוון אור אחר. גוון האור נמדד ע"י האות K – קלווין. ככל שהקלווין יהיה נמוך יותר התאורה תהיה חמה יותר:

נורת Very warm white - K 2700 - גוון חם מאוד של צהוב מתאימה בעיקר לחללים אינטימיים כגון סלון, פינות אוכל , חדרי משפחה וכדומה.

נורת - Warm white 3000K-3500K- גוונים של לבן חם שאנו יותר רגילים אליהם, מזכירים את נורות הליבון. מומלץ לחללים הכללים של הבית כגון: מסדרונות, מבואות וכדומה.

נורת Cool white –4000K – גוון קר, נקרא גם גוון אור יום. מתאים מאוד לתאורה למטבח ומשטחי עבודה.

 

וקצת טיפים עיצוביים:
מומלץ לשלב הארה ישירה המשמשת אותנו לקריאה, עבודה במטבחים, חדרי עבודה, איפור, גילוח וכו, וכן תאורה בלתי ישירה שבעיקר יוצרת אווירה בחלל.
התאורה לא חייבת להיות באותו סגנון עיצוב של הבית, על מנת ליצור ניגוד שמדגיש ומבליט אחד את השני. לדוגמא תאורה מודרנית בבית קלאסי יוצרת שילוב מצוין ומעניין.
בחללים קטנים מומלץ למקם גופי תאורה השוטפים את החלל ויוצרים תחושה של מרחב וגודל.

 

 

גופים דומיננטיים בעיקר מומלץ לתלות מעל פינות אוכל או איים במטבחים.
מומלץ לעשות שימוש בדימרים בחללים הציבוריים כדי לשלוט בעוצמת התאורה בהתאם לאווירה שרוצים ליצור.
להארת אלמנטים עיצוביים בחלל מומלץ לעשות שימוש בתאורת ספוט נקודתית שמדגישה את האלמנטים הרצויים, קרי תמונה או פסל.

12192_1062594357107229_5685682271913156654_n

צילום: יח"צ.


קרדיט לתמונה אדריכלית ליאת דביר רותם. צלם עודד סמדר

גופים דומיננטיים


 תמונה: אדריכלית ליאת דביר רותם, צלם: עודד סמדר

שתפו והמליצו:
שבוע העיצוב מבית מרכז הבנייה הישראלי