ברוכים הבאים לשבוע העיצוב מבית מרכז הבנייה הישראלי. הירשמו כעת על מנת להבטיח את מקומכם!

הרשמה לשבוע העיצוב ללא תשלום
הרשמה
לשבוע העיצוב – קהל פרטי
הכניסה ללא תשלום,רצוי להירשם בכדי לקבל מידע שוטף ממרכז הבנייה הישראלי

yes

להרשמה לקהל מקצועי לחצו כאן >>
הרשמה
לשבוע העיצוב – קהל פרטי הכניסה ללא תשלום,רצוי להירשם בכדי לקבל מידע שוטף ממרכז הבנייה הישראלי

yes

Design Nation

מרכז הבנייה הישראלי השיק בשבוע העיצוב הישראלי 2016
מהלך שמטרתו מיתוג ישראל בעולם כ Design Nation
ואת העיר תל אביב כאחת מבירות העיצוב החשובות בעולם.

 

design-nation

 
 
רקע כללי
בחמש השנים האחרונות פרצו עשרות אדריכלים ומעצבים ישראלים לתודעה בעולם הרחב תוך שהם מתכננים ומעצבים מבני מגורים, קניונים, מלונות, מסעדות, ברים,בתי יוקרה ומשרדים במקומות נחשבים ואטרקטיביים. התופעה הולכת ומתגברת וחובקת את מרבית משרדי האדריכלות והעיצוב המובילים בישראל. הביקוש למעצבים ישראלים הולך וגדל ברחבי העולם, אלא שמימדי המגמה היו מוצנעים עד היום מכיוון שמעולם לא נערך סקר מקיף כפי שנעשה בימים אלה על ידי מרכז הבנייה הישראלי הממפה את מימדיה. כבר בשלב הזה ניתן לומר בוודאות כי שירותי העיצוב הישראליים הפכו לענף יצוא בהזנק ואנו במרכז הבנייה הישראלי מאמינים כי מיתוג ומיצוב תחום העיצוב הישראלי בעולם, יעלה את הביקוש לשירותיהם של צמרת אדריכלי ומעצבי ישראל.
 
 
איך הפכה ישראל ל Design Nation?
1. התרבות היהודית מטפחת ומתגמלת מאז ומעולם ערכים של חדשנות, יצירתיות, סקרנות,חשיבה מחוץ לקופסה ומצוינות. תכונות אלה התחדדו עוד יותר באקלים התרבותי של מדינת ישראל ולראייה יהודים וישראלים מובילים כיום בכל תחום הקשור ליצירה ובכלל זה בחדשנות ובמצויינות בתחומים רבים של טכנולוגית הייטק, סייבר, מדעים, פרמצטיקה, ביטחון ואפילו בתחום של פיתוח פורמטים של תוכניות טלויזיה. אך טבעי הדבר שהתוצרים הללו, יבואו לידי ביטוי בעולמות היצירה של האדריכלות והעיצוב באמצעות המעצבים הישראליים המביאים לעולם ארומה מיוחדת המשלבת חדשנות, סקרנות, יחודיות ופריצת דרך.

2.מדינת ישראל הפכה למדינה רב תרבותית ולכור היתוך יצירתי המבטא את מקורות אזרחיה, התופעה ניכרת בכל תחומי היצירה הכוללים מוזיקה, קולינריה, קולנוע וכמובן אדריכלית ועיצוב.

3. מגוון החומרים והמוצרים המיוצרים בישראל ומיובאים לארץ מרחבי העולם הנו חסר תקדים והפכו את ישראל ל”ספריית חומרי עיצוב” עצומה. מומחים עולמיים המבקרים בישראל מציינים את השפע והמגוון האין סופי של מוצרים וחומרי גמר העומדים לרשות המעצבים, ישראל הפכה ל Hub עולמי ול Resource center של מוצרים וטכנולוגיות שמיוצרים ומיובאים לארץ במטרה להשביע את הדרישות והצורך להתחדשות של אדריכלי ומעצבי ישראל מחד ומאידך גיסא את הטעם של הלקוח הישראלי המאופיין בין היתר ברצון לקבל עיצוב יחודי ומקורי וחדשני עבורו.

4. מוסדות הלימוד וההכשרה בישראל מאופיינים בפלורליזם חשיבתי ומחנכים את המעצבים לחשיבה פורצת דרך, חדשנית ומקורית.
 
קידום העיצוב בישראל באמצעות ה Design Nation
תעשיית ההיטק והסטארטפים היתה קיימת מאז ומעולם, אבל רק לאחר שגורמים מובילים בתעשיית ההיטק בשילוב ממשלת ישראל יצאו בקמפיין עולמי, נצרבה ישראל בעולם כ Startup Nation. מהלך זה הביא בעקבותיו פתיחת מרכזי פיתוח של כל החברות הגדולות בעולם והשקעות של עשרות מליארדי דולרים בתעשייה המקומית.
תחום העיצוב אמנם שונה, אולם המהלך המדובר כאן יביא לתודעת העולם את הכשרונות המיוחדים הפועלים בישראל ולמיצוב הראוי לישראל.

לקראת שבוע העיצוב הישראלי נזמין לארץ עורכים, כתבים ובלוגרים של מגזיני העיצוב החשובים בעולם. בשנים הבאות נזמין יזמים מובילים מהעולם להגיע ולראות פרויקטים מעוצבים בישראל ולפגוש את הכשרונות הישראליים. מדובר בצעדים ראשוניים שמטרתם הטמעת המותג “ישראל Design Nation” .
 
שותפים לדרך
שבוע העיצוב הישראלי של מרכז הבנייה הישראלי חבר אסטרטגית לעיר תל אביב שצריכה להפוך לאחת מבירות העיצוב העולמיות TLV Design City .

אני קורא לכל אדם היכול לתרום למהלך הגדול והאסטרטגי הזה להצטרף אלינו. יצאנו למסע מרתק וארוך שמטרתו לשים את העיצוב הישראלי פורץ הגבולות במקום הראוי לו. הצלחת המהלך תייצר הכנסות חסרות תקדים למעצבים המובילים, לתעשיית העיצוב הישראלית וליבואנים ולכל מי שקשור לתעשיית העיצוב.

 

n38_eran-550

ערן רולס, יו”ר
מרכז הבנייה הישראלי
ושבוע העיצוב.


 

גלריית פרוייקטים בחו”ל – אדריכלים ישראלים

שתפו והמליצו:
שבוע העיצוב מבית מרכז הבנייה הישראלי